Savcı odasında fotoğraf çektiren avukata soruşturma başlatıldı

Binlerce takipçisi olan İstanbul Barosu’na bağlı Avukat Buket Nurşah Tekışık’ın, Çağlayan Adliyesi’nde görevli bir savcının odasında çektirdiği pozları sosyal medyada paylaşması tartışma yarattı.

Yorumların ardından hesabını kapatan Tekışık,Benim çektirdiğim fotoğraf bir hatıra fotoğrafı gibi. Onu da bir avukat arkadaşım çekti. O sırada savcı odasında değildi biz oda boşken bu fotoğrafı çektirdik. O fotoğrafın altında paylaştığım söz de bir kitap sözü” ifadelerini kullandı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Fotoğrafa düştüğü Ben asla kaybetmem ya kazanırım, ya öğrenirim” notu dikkat çeken Avukat Buket Nurşah Tekışık ve fotoğrafın çekildiği odanın sahibi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Patronlar Dünyası’na konuşan avukat Tekışık sözlerine şöyle devam etti; “Ben tek başına çalışan ve İstanbul’da tek başına ayakta durmaya çalışan bir kadınım. Herhangi bir hakim ile savcı ile bağlantım yok. O fotoğrafın altında paylaştığım sözde bir kitap sözü. İsteyen google’da aratsın. O fotoğrafla bir mesajla alakası yok.

Gerçek Gündem’in adliye kaynaklarından edindiği bilgilere göre, Tekışık’ın fotoğraf çekildiği oda bir terör savcısına aitti. Öte yandan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, fotoğrafın çekildiği odanın sahibi olan terör savcısı hakkında idari soruşturma başlattı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x