İlahiyatçı Profesör Açtı Ağzını Yumdu Gözünü: Bildiğiniz Tüm Küfürleri Unutun!

Selçuk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Hüseyin Gökalp, sosyal medya platformu X’te yapılan bir paylaşım üzerine demediğini bırakmadı. Sosyal medya platformu X’te Koray Pehlivanoğlu isimli bir kullanıcı, kızını İsrail saldırısında kaybeden bir kişinin görüntülerini “Kızım beni cennete götürecek orada Hurilere kavuşacağım diye sevinen bir baba” ifadeleriyle paylaştı.

AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ

Gökalp bu paylaşımın ardından, paylaşımı alıntılayıp “Türkiye ateizmi, o….u çocukluğudur” ifadelerini kullandı.

Gökalp, hakaret paylaşımlarına “Türkiye’de ateist olmak, ontolojik p.çliktir. Varlıkları, onun bunun varlığıyla alakalıdır”, “Türkiye ateistleri, onursuzdurlar”, “Fikirleri tepkiseldir, klişedir, buldu-buluşturdudur”, “Ayağa bulaşan pislik gibi, yürümeye ve koşmaya engel değil ama rahatsız edicidirler” ifadeleriyle devam etti. Paylaşımlar epey tepki çekti.

KÜFÜRLER YARGIYA TAŞINDI

Gökalp’in bu skandal paylaşımları yargıya taşındı. Avukat Kadir Tanrıverdi, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na Gökalp hakkında suç duyurusunda bulundu.

Dilekçesinde, TCK’de yer alan “Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” şeklindeki 216. maddeyi hatırlatan Tanrıverdi, “Üzücüdür ki uygulamada gözlemlediğimiz bu maddenin yalnızca topluma egemen olan inanışlara yapılan saldırıları maalesef bazen eleştiri niteliğinde dahi olsa- bertaraf etmek için kullanıldığıdır. Halbuki bu maddenin ihdas amacı azınlıkta bulunan ve sindirilme tehlikesi yaşayan görüş ve dini grupları, demokratik toplum nezdinde korumaktadır” dedi. Tanrıverdi, Gökalp hakkında kamu davası açılmasını talep etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x