Türklerin Portföyündeki Web3 Coin, Dev Ortaklık Kurdu!

Muhasebe platformu Cryptio, Web3 coin projesi Filecoin madencilerinin halka açılmasına yardımcı olmak için ortak oldu. Böylece Filecoin madencileri, halka açık şirket muhasebe gözetim kurulu mali denetimlerini geçmek için gereken muhasebe raporlarını oluşturabilecekler.

Cryptio, Web3 coin projesi Filecoin ile ortaklık kurdu

Kurumsal düzeyde kripto muhasebe platformu Cryptio, Web3 coin projesi Filecoin madencilerinin halka açılmak isteyen şirketler için önemli bir faktör olan denetim yükümlülüklerini yerine getirmelerine yardımcı olmak için Filecoin’in arkasındaki şirket Protocol Labs ile ortaklık kurdu. Merkezi olmayan bir depolama pazarı olarak işlev gören Filecoin, kullanıcıların bilgisayarlarında yedek depolama alanı kiralamasına olanak tanıyor ve dosyaların depolanmasına veya alınmasına yardımcı olan ağ katılımcılarını ödüllendiriyor.

Cryptio’nun yazılımı, kripto şirketlerine muhasebe, denetim ve vergi yazılımları konusunda yardımcı oluyor. Bir basın açıklamasına göre şirket şimdi Filecoin madencilerinin Blockchain’den denetlenebilir işlem günlükleri çıkarmasına izin verecek. Basın açıklamasında, protokolün depolama sağlayıcıları olan Filecoin madencilerinin, halka açık şirket muhasebe gözetim kurulu (PCAOB) mali denetimlerini geçmek için gereken muhasebe raporlarını oluşturabilecekleri belirtildi. Şirketin web sitesine göre şu anda Filecoin ağında 4.000’den fazla depolama sağlayıcısı (SP) var. Basın açıklamasında, şu hususlara değinildi:

Madenciler artık tüm on-chain faaliyetleri Filecoin’den içe aktarabilir ve muhasebe, raporlama, vergi ve denetim hazırlığını denetçiler ve düzenleyicilerin gerektirdiği yüksek standartta tamamlayabilir.

Ortaklık ne getirecek?

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin için, kripto para biriminin bir dizi madencilik şirketi, birkaç isim vermek gerekirse, halka açık borsalarda, Marathon Digital (MARA) ve Riot Platformunda (RIOT) listelendi. Halka açık Bitcoin madencileri, son kripto kışında, BTC fiyatlarında düşüş ve madencilik şirketleri için enerji maliyetlerinde artış dahil olmak üzere yatırımcılardan büyük bir çıkış gördü.

Şu anda halka açık olarak işlem gören çok fazla özel Filecoin madencisi yok. Daha fazla madenci için, özellikle de Filecoin depolama sağlayıcıları için bir yatırımcı iştahı olup olmadığı da görülecek. Bununla birlikte, bir madenci halka açılmaya karar verse de vermese de, Cryptio muhasebe hizmetini sağlama taahhüdünü sürdürüyor. Cryptio’nun gelir başkanı Hemant Pandit, şu açıklamayı yaptı:

Filecoin, Bitcoin’den farklı olarak çok karmaşık bir Blockchain ve ‘dizine eklenmesi’ zor. Cryptio, Filecoin madencileri halka açılmak istese de istemese de muhasebe ve raporlamalarını denetlenebilir bir şekilde yapmalarına olanak tanıyan bu finansal altyapıyı oluşturdu.

Elbette, muhasebe raporlarına sahip olmak, özel bir şirketin halka açılmasının tek adımı değil. Ancak yazılım, potansiyel bir halka arza doğru önemli bir adımda madencilere yardımcı olmayı amaçlıyor. Pandit, “Bu altyapı olmadan halka açılmak zordu. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, halka açık şirketler için daha yüksek denetim standartlarına sahip. Daha önce bunun tarafından engellenen büyük Filecoin madencileri (halka açılma yolunda) oldu,” diye ekledi.

Cryptio şu anda MetaMask, 1inch ve Chivo dahil olmak üzere 300’den fazla kuruluş için Ethereum ve Bitcoin dahil 12 Blockchain’de muhasebe altyapısı sağlıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*