Togg Beklenen Açıklamayı Yaptı: Ön Sipariş Bedelleri…

Geçtiğimiz günlerde büyük bir törenle başlayan yeni Togg T10X teslimat süreci, tüm hızıyla devam ediyor. İlk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sahip olduğu araç için 177 bini aşkın ön sipariş başvurusu yapıldı. Çekiliş sonucu çıkan 20 bin kişi ilk teslimatta yeni otomobillerine kavuşacak şanslı kişiler oldu. Olayların ardından ise birçok kişinin akıllarına ‘Şimdilik yeni araca sahip olamayacak müşterilerinin ödediği ön sipariş bedellerine ne olacak?’ sorusu takıldı. Milli girişim grubu bu sorunun cevabını sosyal medya hesapları üzerinden açıkladı. Detaylar haberde.

Türkiye’nin ilk elektrikli otomobili Togg T10X bu hafta itibariyle yollara çıktı. Ancak, çekilişte isimleri çıkmayan ve otomobile sahip olamayan kişilerin ödedikleri ön sipariş bedelleri merak konusu oldu.

177 bin kişinin sırada beklediği araç adına yapılan çekiliş sonucunda 20 bin asil ve 20 bin yedek müşteri belirlendi. Asil müşteriler otomobillerini teslim almaya başladı, yedeklerin ise 2024’ün ilk yarısına kadar araçlarına kavuşacağı açıklandı.

Togg, sosyal medya hesapları üzerinden çekilişte umduğunu bulamayan müşterilerin ön sipariş bedellerini geri iade ettiğini açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre, Şirket ön sipariş için talep ettiği ödemeleri ilk olarak Trumore e-Cüzdanlarına, sonrasında ise banka hesaplarına iade edildi. Öte yandan şirket, iade işlemlerinin bankalar tarafından uzatılabileceğini, olası bir durumda bankaya ulaşılması gerektiğini de söyledi.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*