Muharrem İnce gazetecilere ‘küsme’ nedenlerini anlattı

Memleket Partisi lideri ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, gazeteciler İsmail Saymaz, Nevşin Mengü, Fatih Portakal ve ekonomist Özgür Demirtaş ile yaşadığı gerilimleri anlattı.

Fatih Altaylı, ‘Küslük ve kıssadan hisse’ başlıklı yazısında, İnce ile konuştuklarını yazdı. Buna göre, İnce ‘küsme’ nedenleriyle ilgili şunları söyledi:

“NEVŞİN MENGÜ’NÜN YAPTIĞI TERBİYESİZLİKTİ”

“Nevşin Mengü. Bir şey yazmış aradım. Yazdığının doğru olmadığını, böyle bir şey yazmaması gerektiğini söyledim.

‘Yazarım kardeşim’ dedi.

‘Ben senin kardeşin değilim. Babanın arkadaşıyım’ dedim. Telefonu suratıma kapattı. Ben Nevşin Mengü’den 20 yaş büyüğüm. Bu yaptığı terbiyesizlikti. ‘Kardeşim’ diyen ve böyle konuşamayacağını söyleyen birinin suratına telefon kapatanla siz olsanız bir daha konuşur musunuz!

” ‘HER ÇAĞRILDIĞIM PROGRAMA KONUK OLMAK ZORUNDA MIYIZ?’ DEDİM”

Fatih Portakal ile aslında bir sorun yaşamadık. Bir konu ile ilgili aradı konuştuk. Sonra programına davet etti. Sosyal medyada yayın yaptığı bir program. Katılmayacağımı söyledim. Kızdı. ‘Her çağrıldığım programa konuk olmak zorunda mıyız?’ dedim. Bir daha da konuşmadık.

“İSMAİL SAYMAZ İLE İŞİM OMAZ”

İsmail Saymaz’ı ise bir partinin gazetecisi olarak görüyorum. CHP sözcüsü gibi. Her şeyi CHP adına yapıyor. CHP kulislerinde dolaşıyor. Bu kadar partili olduğunuz zaman gazeteci olmuyor siyasi taraf oluyorsunuz. Aramızdaki sorun bu. Kendisi CHP basın sözcüsü olduğu için onunla işim olmaz.

“ÖZGÜR DEMİRTAŞ İLE OLAN OLAY BİRKAÇ YILLIK”

Özgür Demirtaş Hoca ile ilgili olay ise birkaç yıllık.

Bir yorum yaptı ben de ‘Hocam ekonomiyi iyi biliyorsunuz ama siyaseti hiç bilmiyorsunuz’ dedim. Bunu da gülerek söyledim. Kendisini ararım, niye küseyim… dedi.”

“Eleştiriye açığım. Cumhurbaşkanı seçilirsem de açık olacağım. Siz inşallah Cumhurbaşkanı olduğum zaman da, boş beleş birini Cumhurbaşkanı seçtik diye yazacak kadar özgür olacaksınız. Tüm gazeteciler özgür olacak” dedi.

Güldüm.

Kapattık.

Muharrem Bey’i seviyorum aslında. Belki de, geçen seçimde mağdur edildiği içindir.

Muharrem İnce ile bir daha konuştuğum zaman kendisine sosyal medya fenomenlerinin sinema maceralarından bahsetmek istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir