IQ’nuzu ispatlamak için 15 saniyeniz var! Görseldeki arıyı bulmak imkansız! İnanmayanlar için işte o optik illüzyon…

Dahilerin bile çözmekte zorlandığı bir görsel test sizleri bekliyor. Siz de optik illüzyonlarla eğlenceli ve keyifli bir vakit geçirmenin derdindeyseniz bu test tam size göre. Bu seferki testte aradığımız ise minik bir arı. Doğal ortamında gizlenen arıyı 15 saniye içinde bulmanız bekleniyor. İşte sizi dikkatli olmaya çağıran bir görsel zeka testi…

Görselde yer alan hayvanlar, insanlar ve bitkiler arasında gizli bir arı var. Bu ortamdaki renkler birbirine çok yakın. Yeşil ve sarı renklerin yoğun olduğu ortamda kirpi, penguen, kokarca, ayı, tavşan, kuzu ve kelebekler bulunuyor. Bir de minicik bir arı. Bu arı, sizin bulmanız için saklanmış. Onu görmek için 15 saniyeniz var.

Bir daha bakmalısınız!

Optik illüzyonların genel tavrına uygun olarak kullanılan renkler birbirine oldukça yakın. Ayrıca diziliş şekillerinin de birbirine benzemesi nedeniyle arıyı bulmanız zorlaşıyor. Acaba bu arı nerede?

Sürenizi başlatma vakti!

Arıyı bulmanız için yalnızca 15 saniyeniz var. Hadi başlayalım!

15, 14, 13, 12…

Arıyı bulabildiniz mi? Görseldeki arıyı 15 saniye içerisinde bulanları tebrik ediyoruz. Bulamadıysanız üzülmenize gerek yok. Bu test gerçek bir IQ testi değil zaten. Belki de gerçek bir testte daha çok dikkatli olursunuz ve cevapları daha iyi verirsiniz.

Şimdi de arını yerini göstermeliyiz.

Arı burada!

Çiçek ve kelebeklerle aynı renkte olduğu için sizi yanıltan arıyı, pembe halkanın içerisinde görebilirsiniz. Aslında yeri çok kolay. Ancak bu testlerin genelinde önemli olan çok dikkatli olmanız ve odaklanmanız. Testleri daha fazla çözün ki dikkat gücünüz de artsın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*