CHP ‘Cennet’ için Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na başvurdu

CHP, Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Gölköy mevkiinde bulunan Cennet Koyu’ndaki arazinin Cengiz İnşaat’a satışının iptaline ilişkin yerel mahkeme ve Danıştay kararlarına dikkat çekerek arazinin Hazine’ye devredilmesi için Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na başvurdu. Bodrum Gölköy mevkiinde Cennet Koyu olarak bilenen alandaki taşınmazlar özelleştirme yoluyla Cengiz İnşaat’a satılmıştı. Açılan davada yerel mahkeme ve Danıştay, iptal kararı vermişti.

ANKA’nın haberine göre CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre’nin imzasıyla Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na yapılan başvuruda arazinin özelleştirme süreci ve sonrasındaki itirazlardan kaynaklı verilen mahkeme kararları hatırlatılarak, gelinen aşamada arazinin Hazine’ye devrinin yasal zorunluluk olduğu vurgulandı.

Dilekçede şöyle dendi:

“Ne var ki bugüne kadar Maliye Hazinesine de Özelleştirme Yüksek İdare Kurulu tarafından taşınmazın Maliye Hazinesi üzerine dönüş işlemlerinin yapılmadığını öğrenmiş bulunmaktayız. Taşınmazın Maliye Hazinesi üzerine dönüş işleminin bugüne kadar yapılmamış olması görevi kötüye kullanma ve zimmet suçlarının işlendiğini, dolayısıyla ilgililer hakkında işlem yapılması gerektiğini açığa çıkarmıştır. Başvurumuz üzerine de ivedilikle söz konusu taşınmaz yönünden Maliye Hazinesine dönüş işleminin yapılmaması olasılığında değinilen suçlar yönünden ilgililer hakkında suç duyurusunda da bulunacağımız bilinmelidir.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x